Smutný konec Česképozice?

sobota 24. květen 2014 18:58

Se smutkem sleduji jak portál Českápozice.cz po začlenění do Lidových novin pozvolna, ale stále více ztrácí svou dřívější tvář i obsah, které z něho činily v mých očích nejlepší a originální portál do podstatných informací.

Stále více otravných a neodbytných reklam, které zabírají stále větší prostor a které nikoho z dosavadních čtenářů ČP zcela určitě neovlivní, zásadní změna struktury rubrik a nesmyslné snížení jejich počtu (k čemu je rubrika Konference, v níž je pozvánka na jednu akci?), zrušení zajímavé grafické úpravy a sloupků doprovázejících texty a přechod na nudné standardní grafické uspořádání, zbytečné opakování toho co je v normálním LN portálu (proč mám na obou místech koukat na stejnou svraštělou tvář Václava Klause?) apod., to všechno činí z ČP pro mne stále méně zajímavé místo na webu. Nevím, kdo konkrétně za těmito změnami stojí, ale dochází k nim poté, co LN koupil Babiš. Je mi to líto a mám obavu, že to povede až rozpuštění ČP v LN. Upřímně se divím, že István Léko, který ČP založil a který je nyní šéfredaktorem LN i ČP této ztrátě identity ČP přihlíží.

Od konce září 2011 jsem pro ČP napsal 26 článků o fyzice, hodnocení a financování vědy a výzkumu, žvanění politiků o vědě i o důchodové reformě, protože jsem měl pocit, že se ČP jde o to oslovit širší veřejnost podstatnými informacemi, které jinde nenajde. Ten pocit nyní ztrácím. Ale třeba se najde jiný portál, který využije příležitosti a prostor, jenž ČP vyklízí, zaplní.

 

Jiří Chýla

Jiří Chýla

Jiří Chýla

Nejen o vědě, ale také o roli vzdělanosti v dnešní společnosti, o věcech veřejných, které se nás týkají a které by nás měly zajímat.

Zabývám se teorií elementárních částic orientovanou na úzkou spolupráci s experimenty. Od počátku 90. let přednáším na Matematicko-fyzikální fakultě UK a společně s kolegy z této fakulty a Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské vedu Centrum částicové fyziky, jehož pracovní týmy se podílejí na řadě důležitých experimentů v hlavních světových laboratořích fyziky částic. Do zvolení členem Akademické rady AV ČR v březnu tohoto roku jsem byl předsedou Rady Fyzikálního ústavu AV ČR. Jsem členem vědecké rady Nadačního fondu NEURON na podporu vědy.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora